Meta Ne Demektir TDK, Meta Tanımı, Meta Nedir Örnek Anlatımı ve Cümleler

Meta Ne Demektir TDK, Meta Tanımı, Meta Nedir Örnek Anlatımı ve Cümleler Meta ne demek, meta tanımı ve anlamı nedir, meta nedir TDK, meta örnek anlatımı nasıldır,  meta kelimesinin kullanıldığı yerler nelerdir? Gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz

Meta Ne Demektir TDK, Meta Tanımı, Meta Nedir Örnek Anlatımı ve Cümleler

Meta Ne Demektir?
Meta ne demek, meta tanımı ve anlamı nedir, meta nedir TDK, meta örnek anlatımı nasıldır,  meta kelimesinin kullanıldığı yerler nelerdir? Gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz
 

Meta Tanımı:

Meta kelimesinin anlamı; mal ve sermaye olarak ifade edilir. Meta, sermaye olarak mevduat hesaplarında tutulan fonlar gibi maddi varlıklar için olduğu gibi, maddi üretim faktörleri, yani üretim ekipmanı için kullanılan bir terimdir. Ek olarak, meta, üretilen malları üretmek ve depolamak için kullanılan binalar dahil tesisleri de içerir. Üretim sürecinin bir parçası olarak kullanılan ve tüketilen malzemeler meta olarak nitelendirilmez.
 

Meta Nedir TDK:

Mal, ticaret malı ve sermaye olarak tanımlanır.
 

Meta Örnek Anlatımı:

İnsanlar genellikle aynı anlama geldiğine inanarak “meta” ve “para” kelimelerini değiştirirler. Ancak ikisi arasında önemli bir fark var. Meta (sermaye veya ticari mal), şirketin onu şekillendirmeye ve büyütmeye yardım eden yönlerini içerir ve uzun vadede şirkete fayda sağlayabilecek varlıklarını içerir. Para ise, daha acil bir amaca hizmet eden mal ve hizmetleri satın almak için kullanılan aracı ifade eder.

Tüketim için mal ve hizmet satın almak için para kullanılırken, meta daha dayanıklıdır ve yatırım yoluyla servet üretmek için kullanılır. Meta sermaye örnekleri arasında otomobiller, patentler, yazılımlar ve marka adları yer almaktadır. Bu öğelerin tümü zenginlik yaratmak için kullanılabilecek girdilerdir. Üretimde kullanılmasının yanı sıra, meta gelir elde etmek için aylık veya yıllık bir ücret karşılığında kiralanabilir ve artık ihtiyaç duyulmadığında satılabilir.
 

Meta Kelimesinin Kullanıldığı Cümleler:

 
  • Bu iş için var olan meta yeterli değil.
  • O kadar anlaşmadan sonra elimizde kalan meta ile yeni anlaşmalar yapabiliriz.
  • Şirketteki kriz sebebiyle herşeyi kaybetsek de kasamızda olan meta bizlere yarar sağlar.