Masif Ne Demektir TDK, Masif Tanımı, Masif Nedir Örnek Anlatımı ve Cümleler

Masif Ne Demektir TDK, Masif Tanımı, Masif Nedir Örnek Anlatımı ve Cümleler Masif ne demek, masif tanımı ve anlamı nedir, masif nedir TDK, masif örnek anlatımı nasıldır,  masif kelimesinin kullanıldığı yerler nelerdir? Gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Masif Ne Demektir TDK, Masif Tanımı, Masif Nedir Örnek Anlatımı ve Cümleler

Masif Ne Demektir?

Masif ne demek, masif tanımı ve anlamı nedir, masif nedir TDK, masif örnek anlatımı nasıldır,  masif kelimesinin kullanıldığı yerler nelerdir? Gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.
 

Masif Tanımı:

Masif kelimesinin anlamı; büyük bir kütlenin oluşması, ham, som mobilya, ağır duvarlar, çok büyük hacimli, etkileyici bir şekilde büyük olarak tanımlanır. Düzenli bir forma sahip olmamakla birlikte, büyük veya ağır, kapsam veya derecede büyük olan anlamlarına da gelir. Günümüzde masif mobilya, çok ilgi duymaktadır. Masif mobilya da masif ahşaptan yapılan ve yüzde yüz doğal olarak üretilen mobilya demektir.

Hayal kırıklığı, etkisiz olma hissi, kapsamlı ve şiddetli duygu, mükemmellik veya ihtişam içinde, devasa sadelik, İfadeleri için de kullanılan bir kelimedir.
 

Masif Nedir TDK:

Som, doldurma veya kaplama olmayan, büyük bir kütle olarak tanımlanır.
 

Masif Örnek Anlatımı:

Masif genel olarak büyük ve devasa olan şekilleri, konuları veya durumları ifade etmek için kullanılan bir sözdür. Tıbbi olarak da kullanılan bir sözdür. Masif kanama veya masif akciğer çökmesi şeklinde söylenir. Çok büyük ağır gemileri de anlatırken masif gemi olarak dile getiririz.
 

Masif Kelimesinin Kullanıldığı Cümleler:

 
  • Bu masif ahşaptan yapılan mobilyalar çok güzel ve uzun zaman kullanılabilir.
  • Son zamanlarda masif bir başarı gösterdi.
  • Hastanın masif kanamasını durdurmak çok zor oldu.
  • Seninle ilgili masif düşüncelerim vardı.
  • Ek olarak bu alan masif olduğundan iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerekir.