Alındaki Kırışıklıklar İçin En Etkili Maske Tarifi

Alındaki Kırışıklıklar İçin En Etkili Maske Tarifi

Alındaki Kırışıklıklar İçin Maske

Yaşın ilerlemesiyle ciltte kırışıklıklar meydana gelmektedir. Fakat yaş genç olmasına rağmen meydana gelen tek kırışma olan bölgeden biri de alındır. Konuşurken ve gözümüze vuran güneş ışınları ile sürekli kendimizi kasmamızla farkında olmadan 25 yaşında alında kırışık oluşumu başlamaktadır. Eğer 25 yaşından gençseniz ve kırışık görünümü mevcutsa bunun nedeni ergenlik dönemin çıkan akneleri sıkmanızdan kaynaklanabilmektedir.

En belirgin bölgelerden birinde bulunan kırışıklıklar küçük bir mimikte bile görülebilmektedir. Bu yüzden düzenli olarak bakım yapılması ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer yaşınız gençse daha fazla alnınızın kırışmaması ve sizi rahatsız etmemesi için doğal maskeler ile kırışıklıkları önleyebilirsiniz. Geç olmadan istediğiniz görünüme kavuşmak için bakım yapmanız fayda sağlayacaktır, kesinlikle es geçmeyin.

Alın İçin Kırışıklık Maske Tarifi

  • 1 çay kaşığı jojoba yağı
  • 1 bardak su
  • 1 su bardağı elma suyu
  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı pirinç

1 yemek kaşığı pirinci suya koyun ve pişirmeye bırakın. Pişen pirinci ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Ardından içerisine 1 çay kaşığı jojoba yağı, 2 çay kaşığı bal ve 1 su bardağı elma suyunu ekleyerek karıştırın. Haftada 3 gün boyunca 1 kere cildinize uygulayabilirsiniz. Uyguladığınızda yaklaşık 30 dakika bekleyin. Süre sonunda cildinizi süt ile silin ve ılık su ile durulayın. Cildinizi canlandırarak, gerginleşmesini sağlayacaktır. Düzenli kullandığınızda kırışık oluşumlarını hafifletecektir.

Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler