Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı 5 Yüz Maskesi Tarifi

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı 5 Yüz Maskesi Tarifi

Kuru Ciltler İçin Maske Ev Yapımı

Aşırı kuru ciltlerde çok fazla döküntü, pullanma ve yıpranma görülür. Bakım uygulanmazsa çok fazla kırışıklık oluşmasına neden olmaktadır. Aşırı kuru ciltlerin bu duruma düşmemesi için bakım yapılması ve nemlendirilerek sürekli krem kullanılması gerekmektedir.

Kuru Ciltler İçin Muz ve Bal Maskesi

Bir adet muzu iyice ezin içerisine; 3 çay kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı yoğurdu koyun ve iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize ve boyun bölgenize sürün. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Sonra nemlendirici sürün. İçerdiği ürünler ile cildin tahriş olan kısımlarını düzelterek nem kazanmasını sağlar.

Kuru Ciltler İçin Yulaf ve Elma Maskesi

Elmayı rendeleyin içerisine 2 yemek kaşığı yulaf, 2 tatlı kaşığı yoğurtla balı ilave edin ve karıştırın. Cildinize ve boynunuza sürün. 20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Sonra nemlendirici uygulayın.

Kuru Ciltler İçin Gül ve Yoğurt Maskesi

Bir yemek kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı bal, iki yemek kaşığı gül suyunu karıştırın. Bu karışımı cildinize ve boyun kısmınıza sürerek 20 dakika bekleyin ve yıkayın.

Kuru Ciltler İçin Avokado Maskesi

Yarım avokadoyu iyice ezin, limon suyu ve buğday özü koyup karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra yıkayın.

Kuru Ciltler İçin Kahve Maskesi

2 yemek kaşığı kahve, 3 yemek kaşığı süt, 2 yemek kaşığı kakao ve bir kaşık balı karıştırın ve macun kıvamına getirip yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler