Cildi Sıkılaştırıcı Ev Yapımı Doğal Maske Tarifleri

Cildi Sıkılaştırıcı Ev Yapımı Doğal Maske Tarifleri

Cildi Sıkılaştırıcı Maske Ev Yapımı

Cilt yaş ilerledikçe kolajen üretimi ve elastikiyeti azaldığından dolayı sarkmaya başlamaktadır. Bu yüzden cildi sıkılaştırıcı maskelerin uygulanması ve cildin toparlanmasının desteklenmesi gerekmektedir. Kolaylıkla etkisini gösteren doğal yollarla hazırlanan bu maskeler; düzenli uygulandığında cildin kısa sürede sıkılaşmasını ve görünümünün düzelmesini sağlamaktadır.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi 1

1 yumurta akı ve 1 yemek kaşığı balı karıştırarak, cildinize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Hassas ciltler için çok faydalı bir maskedir.

 Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi 2

1 yemek kaşığı yoğurt, kil ve balı güzelce karıştırarak, cildinize uygulayın. 15 dakika bekleyin, ılık bir bez ile silin. Sonrasında ilk olarak ılık su, ardından soğuk su ile durulayın. 4 günde 1 kere olmak üzere düzenli uygulayabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi 3

6 damla limon suyu, 6 adet çilek (ezilmiş) ve 2 yemek kaşığı mısır ununu püre haline getirerek, cildinize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Ciltteki fazla yağı emdiğinden dolayı hassas ve kuru ciltlerin uygulaması uygun değildir.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi 4

1 yumurta beyazı ve 1 tatlı kaşığı şekeri iyice karıştırın. Cildinize 15 dakika boyunca peeling olarak uygulayın. Ilık su ile durulayın. 3 günde 1 kere uygulayabilirsiniz. Kan akışını hızlandırarak, cildin kendini toparlamasını sağlamaktadır. Hassas ciltlerin haftada 1 kere uygulaması uygundur.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi 5

1 çay kaşığı yaş mayayı oda sıcaklığına gelene kadar bekletin. Ardından içerisine 1 tatlı kaşığı süt ilave ederek, iyice karıştırın. Cildinize uygulayın minimum 5, maksimum 20 dakika kadar bekletin. Ilık su ile durulayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Bu maske ciltteki kırışık görünümlerini azaltarak, sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler