C Vitaminli 3 Farklı Çeşit Yüz Maskesi Tarifi

C Vitaminli 3 Farklı Çeşit Yüz Maskesi Tarifi

C Vitaminli Yüz Maskesi

C vitamini cildimizin gergin, canlı ve parlak görünmesini sağlayan kolajen üretiminin yapılmasını sağlayan değerli bir vitamindir. Gençlerde C vitamini çok fazla bulunduğundan kolajen üretimi bununla sağlanmaktadır. Yaş ilerledikçe kolajen üretimi yavaşlar ve ciltte kırışıklıklar meydana gelmeye başlar. Bunun için kişilerin dışarıdan C vitamini takviyesi alarak, kolajenlerin ihtiyacını karşılaması gerekmektedir. Bakımınızda C vitamini desteği sağladığınızda cildiniz sıkılaşır ve yenilenmeye başlar.

C Vitaminli Yüz Maskeleri;

  • 1 çay kaşığı arıtılmış su, C vitamini serumu, gliserin ve 1 damla E vitamini serumunu bir kase içerisinde birbirleriyle karışıp, çözülene kadar karıştırın. Cildinize tonik sürdükten sonra uygulayın. Yaklaşık 15 dakika sonunda ılık su ile durulayıp, nemlendirin. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.
  • 1 adet şeftaliyi soyarak, 4 parçaya bölün ve iyice ezin. Üzerine 2 çay kaşığı bal dökerek karıştırın. Son olarak 1 adet C vitamini serumu dökün ve karıştırın. Ardından cildinize uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın. Hafta da 1 kere uygulayabilirsiniz.
  • 2 çay kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta akı ve 4 damla limon suyu ekleyip, karıştırın. İçerisine 1 adet C vitamini serumu ekleyerek, tekrar güzelce karıştırın. Cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Soğuk su ile durulayın. 5 günde 1 kez uygulayabilirsiniz.
Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler