Beyaz Kil Maskesi Tarifi Ve Nasıl Yapılır? 4 Farklı Çeşit

Beyaz Kil Maskesi Tarifi Ve Nasıl Yapılır? 4 Farklı Çeşit

Beyaz Kil Maskesi

Beyaz kil kullanımı genel olarak yağlı ciltlerin tercih ettiği doğal bir üründür. Beyaz kil ile uygulanan maskeler yağlı ciltlerin fazla yağını dengeleyerek, cilt lekelerine ve sivilcelere faydalı olmaktadır. Ayrıca açık gözeneklerin sıkılaşmasını da sağlamaktadır.

Beyaz Kil Maskesi Tarifi 1

1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı beyaz kil ve kabartma tozunu karıştırın. Yavaşça cildinize uygulayın ve kuruduğunda ılık su ile durulayın. Eğer maske kurumadan yanma hissederseniz, mutlaka hemen temizleyin. Kil aşırı fazla beklediğinde yağı çekerek, cildin kurumasına neden olabilmektedir.

Beyaz Kil Maskesi Tarifi 2

3 damla zeytinyağı, 3 yemek kaşığı beyaz kil, 2 damla kayısı yağı ve 1 bardak suyu önce yağları ve kili sonra ılık suyu karıştırın. Cildinize uygulayın, 10 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Cildinizde oluşan sivilce ve siyah noktalara faydalı olacaktır.

Beyaz Kil Maskesi Tarifi 3

1 çay kaşığı limon suyu ve zeytinyağını, 1tatlı kaşığı beyaz kil ile karıştırarak, cildinize uygulayın. Yaklaşık 5 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Beyaz Kil Maskesi Tarifi 4

2 tatlı kaşığı gül suyu, nişasta ve beyaz kili karıştırın. Cildinize uygulayın ve 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maske cilt lekelerinin görünümünü azaltarak, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Tüm bu maskeleri hafta da 1 kere uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler