Balkabağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Balkabağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Balkabağının Cilde Faydaları

Balkabağı günümüzde kozmetik markalarının ürünlerinde fazla yer vermesiyle adını duyurmuş bir sebzedir. Cilt içinde büyük faydaları olduğu keşfedilmiştir. Cilt için yaklaşık 100 bileşen içeren balkabağı düzenli olarak kullanıldığında yaşlanma etkilerine büyük katkı sağlamakta ve geriletmektedir.

Balkabağının Cilde Faydaları;

  • Kuru ciltler cilt yapısı aşırı kuru olduğu için bakım yaparken zorluk yaşarlar. Deri üzerinde ölü hücre tabakaları çok ince bir şekilde birikir. Bu katman çoğaldıkça kırışık görünümü artmaya başlamaktadır. İçeriğinde balkabağı özü bulunan peeling uygulaması yapmak hem lekelerin görünümünü hem de kırışıklıkları azaltmaktadır.
  • Günümüzde aşırı hava kirliliği ve güneş ışınlarından cilt büyük zararlar görmektedir. Balkabağı ile bakım yapmak bu zararların üstesinden gelmektedir. Yüksek miktarda bünyesinde A vitamini içermesi cildi serbest radikallere karşı korumaktadır. Cildi yumuşatarak, yenilenmesini de sağlamaktadır. Ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı olarak cildi nemlendirmektedir.
  • Sivilce oluşumunu engelleyen yüksek miktarda E vitamini içermesinde dolayı yeni sivilce oluşumlarından cildi korumaktadır. Gözenekleri temizler ve sıkılaştırır. Bunun sonucunda ciltte biriken kir ve yağın oluşumu sonucu meydana gelen sivilce ve siyah nokta görünümleri ortadan kalkar.
Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler