Akciğerler Nasıl Temizlenir? Bitkisel Çözüm Önerileri

Akciğerler Nasıl Temizlenir? Bitkisel Çözüm Önerileri

Akciğerler Nasıl Temizlenir?

Akciğerler bize hayat veren nefes almamızı sağlayan organımızdır. Ancak bu organımız bazı koşullar yüzünden ya da bazı alışkanlıklar yüzünden yüzeyleri nefes almayı güçleştirecek şekilde katranla kaplanır. Buna en büyük neden sigaradır. Bunun dışında hava kirliliği yaşanan yerlerde, sanayi atıklarının oluşturduğu alanlarda kötü bir şekilde etkiler.

Süt ve süt ürünlerini çok tüketenler, atıştırmalık çok yiyenler, temizlikte kullanılan deterjanlar, akciğer hastalığı atlatanlar ve gazlı içeceklerden içenler akciğer temizliğini yapmaları gerekir.  Akciğerler her türlü kötü şartlara maruz kaldıkça üzerinde biriken katran görünümlü kısmın balgam atarak söktürülmesi gerekir. Ancak bu şartların tamamen ortadan kalkması halinde tam temizlenme olur.

Akciğer Nasıl Temizlenir Bitkisel Çözüm

  • Sarımsak; antioksidan özelliğinin güçlü olması sayesinde içerisinde bulunan alisin adlı bileşen sayesinde akciğerlerin yüzeyine yapışan mukusun temizlemesine ve solunumun daha rahat sağlanmasına yardımcı olur.
  • Ekinezya; bu bitkinin kökleri özellikle akciğerin temizlenmesine fayda sağlar. Soğuk algınlığında da etkilidir.
  • Zencefil; antioksidan özelliği ile akciğerlerin temizlemesine yardımcı olmasının yanında iyi bir toksin atıcıdır.
  • Okaliptüs; içinde bulunan uçucu yağlar sayesinde akciğerlerde oluşan enfeksiyonların tedavisinde ve sinüzit de iyi gelir, mukusun atılmasını sağlar.
  • Ebegümeci; sigara içenler için önemli bir balgam söktürücüdür ve akciğer kanserini önlemede yardımcıdır.
  • Keçiboynuzu; akciğerler için oldukça etkili bir çözüm sağlar. Sigaranın oluşturduğu mukusun atılmasını ve akciğerlerin temizlenmesini sağlar. Kaynatılarak suyunun ayda bir kes içilmesi gereklidir.
Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler