Ahmet Maranki Doğal Cilt Maskeleri Tarifleri

Ahmet Maranki Doğal Cilt Maskeleri Tarifleri

Ahmet Maranki Cilt Maskeleri

Ahmet Maranki; cildimizde meydana gelen problemlerin iç dünyamızın bir yanması olduğunu, sindirim sistemi ve karaciğeri düzgün çalışmayan kişilerde de çok fazla görüldüğünün altını çizmektedir. Aşırı baharatlı besinler tüketilmesinin zararlı olduğunu ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için; bol sıvı tüketilmesi, asitli ve baharatlı besinlerden uzak durulması gerektiğini önermektedir. Bu yüzden Ahmet Maranki cilt için en uygun ve cilt sorunlarını tamamen ortada kaldıran maskeler üretmektedir. Bu maskeler cildin uzun süre boyunca canlı ve diri kalmasını sağlamaktadır.

Ahmet Maranki Cilt Maskeleri Tarifleri;

  • 1 adet rendelediğiniz çiğ patates içine 1 yumurta akını ve 1 çay kaşığı balı ilave edin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Cildinize sürün ve 30 dakika boyunca bekleyin. Bol soğuk su ile durulayın. Haftada 1 kere uygulayacağınız bu maske; cildinizin kırışmasını önler ve oluşan kırışıklıkların giderilmesini sağlar.
  • 1 yumurta, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve havuç suyunu karıştırarak, cildinize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekleyin, ılık su ile durulayın. Haftada 1 düzenli olarak uygulamanız cildiniz için gerekli olan bakımın yapılmasını sağlayacaktır.
  • 1 adet ezilmiş salatalık ile 1 tatlı kaşığı ezilmiş avokadoyu karıştırın. Cildinize uygulayın ve 30 dakika boyunca bekleyin. Ilık su ile durulayın. Cilt lekelerin giderilmesini ve kırışıklıkların azalması için etkilidir. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.
  • 50 gr. Bademi öğütün, içerisine 50 gr. Ilık su, 10 gr. Yulaf unu ve 10 gr. Portakal aroması ekleyerek karıştırın. Karışımı 1 saat 15 dakika boyunca dinlendirin. Dinlenen karışıma 50 gr. Süt ilave ederek, karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın, 20 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Hassas cilt yapısı bulunan kişiler 5 dakika beklemesi tavsiye edilmektedir. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.
  • 2 çay kaşığı gül suyu ve 1 çay kaşığı kili karıştırın. Cildinize uygulayın ve 5 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Cildinizin yağ dengesini ayarlayan bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.
Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler