40 Yaş Üstü Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

40 Yaş Üstü Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

40 Yaş Üstü Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşınız ilerledikçe tercih edeceğiniz ve uygulayacağınız ürünler farklılaşmaktadır. Genç yaşta bakım yapmış olmanız fayda sağlamaktadır. Fakat yılların verdiği yorgunluk, hücre yapılarının etkinliği ve yenilenme hızının azalmasından dolayı sarkmalar, kırışıklıklar ve lekelenmeler oluşabilmektedir. Bunlar olacak durumlardır. Önemli olan cildinizi 40 yaşının üstünde ne şekilde besleyeceğiniz ve bakım yapacağınızdır.

40 Yaş Üstü Cilt Bakımı

  • Cilt yaş ilerledikçe incelmeye ve daha da hassaslaşmaya başlamaktadır. Bunun için cildinizi canlandıran ürünler tercih etmeniz faydalı olacaktır. Dermokozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler; cildinizdeki lekeleri, çatlamaları ve renk kaybını önlemektedir. Cildin bu yaşta ihtiyacı olan glikolik asit ihtiyacını karşılar ve cildin toparlanmasına yardımcı olur.
  • Cildinizi öncelikle sabah ve akşam olmak üzere uygun bir sabun ile yıkamalı ve derinlemesine temizlemelisiniz. Yaşın ilerlemesinden dolayı cilt kendini daha çabuk salmakta ve sarkmalara müsait durumda olmaktadır. Sonrasında cildinize süt banyosu uygulayarak, canlanmasını ve ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri almasını sağlamalısınız. Bu uygulamalar haricinde kullanacağınız bakım ve temizlik ürünleri kesinlikle alkol içermemelidir. İncelen deriyi daha fazla kurutarak; hem tahriş olmasına hem de nemsiz kalarak kırışmaların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.
  • Cildinizin durumuna uygun olarak bir dermatoloji uzmanı ile görüşerek cildinize uygulayabileceğiniz maske tavsiyeleri alabilirsiniz. Bu cildinizin daha sağlıklı görünmesini destekleyerek, toparlanmasını sağlayacaktır.
  • 40 yaşın üstünde olan kişilerin özellikle makyaj ürünlerini su bazlı olarak tercih etmeleri önemli bir unsurdur. Temizlenmesinde cildin deformasyona uğramasını önleyerek, daha az zarar görmesini önleyecektir.
Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler