Ev Yapımı Badem Peelingi Nasıl Yapılır?

Ev Yapımı Badem Peelingi Nasıl Yapılır?

Badem Peelingi Nasıl Yapılır?

Ölü derilerin cilt için oldukça fazla sakıncası bulunmaktadır. Ölü deriler cildin nefes almasına engel olarak, sağlıksız bir görünüme neden olmaktadır. Cildin sağlıklı olması için mutlaka bakım yapılması gereklidir. Her cilt tipinin bakıma ihtiyacı vardır. Öncelikle cildinize peeling uygularken temiz olmasına dikkat etmelisiniz.

Peeling uygulaması hazır olarak kozmetik ürünlerde bulunmaktadır. Ancak, doğal içerikli ürünlerle peeling yapmak daha faydalıdır. Hazır peelingler içerisinde bazı kimyasallar taşıması açısından cilde iyi gelmeyebilir. Evde uygulayabileceğiniz doğal peelingler ile cildinize düzenli olarak bakım uygulayabilme şansınız daha yüksektir. Hem bütçenize de uygun olması avantaj sağlayacaktır.

Doğal peeling uygulamasında kullandığınız malzemeler ayrıca nem kazandırma açısından da oldukça etkilidir. Badem peeelingi de bunlardan birisidir. İçeriğinde bulunan E vitamini sayesinde cildin beslenmesine ve nem kaybının azalmasına etken olacak fayda içermektedir.

Badem Peelingi Tarifi

4 yemek kaşığı çiçek balı, 1 yemek kaşığı esmer toz şeker, 1 çay kaşığı lavanta yağı, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 yemek kaşığı öğütülmüş çiğ bademi bir kabın içerisinde tahta kaşık ile iyice karıştırın. Sonra bu karışımı ağzı kapalı bir kavanoza koyarak iyice çalkalanmasını sağlayın. Karışımı hem vücudunuz için hem de yüzünüz için kullanabilirsiniz. Bu karışımı buzdolabında bekleterek daha sonra kullanılmak üzere de saklayabilirsiniz. Uygulama yaptığınız zaman mutlaka masaj yaparak cildinize yedirmelisiniz. Sonrasında 15 dakika bekletip yıkamanız gereklidir. Haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler