Böğürtlen Maskesi Nasıl Yapılır? El Losyonu Tarifi

Böğürtlen Maskesi Nasıl Yapılır? El Losyonu Tarifi

Böğürtlen Maskesi Ve El Losyonu

Böğürtlen; doğada kendiliğinden oluşan yabani ve oldukça lezzetli bir meyvedir. Böğürtlenin bir çok vitamin ve mineral değere sahip olması; onun bir çok fayda sağlamasına etkendir. Böğürtlen; özellikle cilt için oldukça fazla yarar sağlar. Günde bir bardak böğürtlen suyu içmek cildin yaşlanma etkilerini geciktirir ve cildi besler. Antioksidan özelliği ile ağız içi yaralarında, ishal ve cilt hastalıklarında da etkili koruma sağlar. Böğürtlenin ayrıca cilt için haricen maske olarak uygulanması ile bu değişimin etkisini sizler de fark edeceksiniz.

Böğürtlen Maskesi Tarifi

5 adet böğürtleni ezerek içerisine koyu kıvam olacak şekilde yavaş olarak süt ilave edin ve karıştırın. Bu maskeyi gece yatmadan önce uygulamanız gerekir. Karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 20 dakika beklemelisiniz. Sonrasında; ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Nemlendirici sürün. Haftada bir kez uygulamanız yeterlidir.

Böğürtlenli El Losyonu

Malzemeler: Kurutulmuş bir tutam böğürtlen çiçeği ve 1 bardak su

Uygulaması: Bir bardak kaynamış suyun içerisine kuru böğürtlen yapraklarını koyarak demlenmesini sağlayın.  Ilıdıktan sonra bir kaba koyun ve içinde ellerinizi bekletin. Düzenli olarak uygulamanız halinde; elde oluşan kırışıklıklar azalacaktır.

Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler