Banyo Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Banyo Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Banyo Sonrası Cilt Bakımı

Sabah ya da akşam olsun; banyo vücudun sağlığını koruyan ve tüm günün yorgunluğunu ve kasların gevşemesini sağlayan ve rahatlatan bir uygulamadır. Banyo yapıldıktan sonra cildin kuruması kaçınılmazdır.

Banyoda uygulanabilecek bakım; yüzünüze hafif bir şekilde pütürleşmeleri alacak kese ile peeling şeklinde uygulama yapabilirsiniz. Özel ürünler kullanmak gereklidir. Jel ya da temizleme ürünleri ile cildin temizlenmesi sağlanmalıdır. Banyoda yağ kullanmak durulandıktan sonra akacağı ve cildin nemlenmesine pek etki etmeyeceği için önerilmez. Gözenekleri açmak için bazı uygulamalar yapmak gereklidir.

Banyo sonrasında kuruyan cilde ise; bitkisel yağ ile bakım yapmalısınız. Buğday yağını cildiniz için kullanabilirsiniz. Hem nemlendirecek hem de kırışıklıklara fayda sağlayacaktır. Isırgan yağı, vişne çekirdeğinin yağı ile de masaj yaparak nemlenmesini ve cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Şeftali yağı cildin sertliğini alarak yumuşamasını, gül yağı rahatlamasını sağlar ve pirinç yağı ise; ciltte oluşan lekelerin kaybolmasına yardımcı olur.

Ayrıca; vitamin içerikli krem ya da nemlendiriciler kullanarak cildinize bakım uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler