Avokado Maskesi Nasıl Yapılır? 4 Farklı Avokado Maskesi Tarifi

Avokado Maskesi Nasıl Yapılır? 4 Farklı Avokado Maskesi Tarifi

Avokado Maskesi Nasıl Yapılır?

Avokado; hem sağlık hem cilt için içerdiği A, C, K ve E vitaminleri sayesinde cildin genç, diri ve sağlıklı kalmasını sağlamaktadır. Cilt bakım ürünleri içeriğinde oldukça kullanılan bir meyvedir. Avakado; tropikal bir meyve olmasının yanında özellikle UV ışınlarına karşı cildi koruyucu özelliği bulunmaktadır. Kırışıklıklar için etkili bir tedavi sağlar ve azaltır. Ayrıca; cildin nemini kazandırması açısından da oldukça faydalı bir özellik taşır.

4 Farklı Avokado Maske Tarifleri

Avokado Maske Yapımı 1

Çeyrek avokadoyu ezerek içerisine 1 tatlı kaşığı susam yağı, kayısı yağı ve 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Bu maske cildinizi derinlemesine nemlendirerek, oluşan ince çizgilerin tedavi edilmesinde etkili olmaktadır.

Avokado Maske Yapımı 2

Yarım avokadoyu ezerek, 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek karıştırın. Cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Maskeyi uygulamanız cildinizi derinlemesine temizleyerek, kırışık görünümüne fayda sağlamakta ve parlak görünmesine yardımcı olmaktadır.

Avokado Maske Yapımı 3

Bir adet avokadoyu iyice ezin. İçerisine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, yarım tatlı kaşığı bal, 1 yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyerek karıştırın. Ardından cildinize uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın. Haftada 1 kere uygulayacağınız bu maske kuru ciltler için son derece uygundur. Cildi nemlendirme ve kırışıklıkları gidermede oldukça faydalıdır.

Avokado Maske Yapımı 4

Yarım avokadoyu güzelce ezin içerisine 1 çay kaşığı avokado yağı, limon suyu ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek güzelce karıştırın. Cildinize uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Kırışık görünümlerinizi tedavi etmek için oldukça etkili bir maskedir.

Avokado cilde yüksek miktarda E ve C vitaminleri içermesinden dolayı kırışıklık görünümlerini tedavi etme de oldukça etkili bir fayda sağlamaktadır. Bu yüzden kırışık giderilmesinde oldukça tercih edilmektedir.

Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler