Argan Yağı Nedir ve Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan Yağı Nedir ve Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan yağı tırnak, cilt, vücut ve saç bakımı gibi tüm alanlardan oldukça kullanılmaya başlanan faydalı bir yağdır. Argan yağı; cildin sıkılaşmasını, sivilcelerin tedavisi, hücrelerin yenileyerek cildin canlanmasını, nemlendirici ve iltihaplanmaya faydalı olmaktadır.

Argan Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

Öncelikle cildinizi güzelce temizlemelisiniz. Sonrasında 2 damla argan yağını elinizi birbirine sürterek, ısınmasını sağlayın ve yüzünüze uygulayın. Cildiniz sürdüğünüz yağı hemen emecektir. Bu yüzden sabah ve gece uygularsanız hemen cildinizin canlandığını göreceksiniz.

Argan Yağı Vücuda Nasıl Uygulanır?

Duş sonrası avucunuza bir miktar dökerek, ısınmasını sağlayın. Tüm vücudunuza masaj yaparak uygulayın. Vücudunuzu nemlendirerek, sıkılaşmasını sağlayacaktır. Duş sonrası her zaman uygulayabilirsiniz.

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Kuru saçınızı nemlendirecek şekilde argan yağını saçınıza masaj yaparak sürün. Hafif ısıttığınız havluyu saçınıza sararak, 30 dakika boyunca bekleyin. Sonrasında saçınızı yıkayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Argan Yağı Tırnaklara Nasıl Uygulanır?

1 adet limonun suyunu sıkın ve aynı miktarda argan yağını içerisine koyun ve karıştırın. Karışıma tırnaklarını sokarak, 15 dakika boyunca bekleyin. Haftada 1 kez aynı süreyle tırnaklarına bakım yapabilirsiniz.

Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler