Ev Yapımı 4 Farklı Çeşit Canlandırıcı Maske Tarifi

Ev Yapımı 4 Farklı Çeşit Canlandırıcı Maske Tarifi

Canlandırıcı Maskeler

Cildinizin tazelenmesi ve temizlenmesi için yaparak, uygulayacağınız birçok maske bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir;

Yoğurt ve Portakal Karışımı Maskesi Tarifi

1 adet portakal suyunu ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak, iyice emişmesini sağlayın. Sonrasında temizlediğiniz cildinizin üzerine masaj yaparak, sürün. Maske kuruyana kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın. Bu karışımın cildinize ferahlık ve canlılık kazandırdığını göreceksiniz.

Havuç Maskesi Nasıl Yapılır?

2 adet havucu rendeleyerek, 1 tatlı kaşığı süt, 1 yumurta akı ve 1 tatlı kaşığı nişastayı kıvamlı bir hale gelinceye kadar iyice karıştırın. Temizlediğiniz cildinizin üzerine dairesel hareketler yaparak, uygulayın. Maske kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Cildinizi nemlendirerek, canlanmasını sağlayacaktır.

Marul Maskesi Nasıl Yapılır?

2 adet marul yaprağını ince şekilde keserek, üzerine 3 damla limon suyu ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını dökerek karıştırın. Sonrasında temiz cildinizin üzerine marul yapraklarını koyun ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüzü ılık su ardından soğuk su ile yıkayın. Marul cildinizin yağ oranını dengeleyerek canlanmasını sağlamaktadır.

Kabak ve Zeytinyağı Maskesi Tarifi

1 adet kabağı pişirdikten sonra iyice ezerek püre haline getirin. Sonra 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Yapılan maske cildinizi nemlendirir ve temizler.

Tüm bu maskelerin uygulamasını haftada 1 kez yapabilirsiniz. Sağlıklı bir cilt için mutlaka uygulayın. Cildinizin nefes almasını sağlayın.

Aşağıdaki Yazılarada Göz Atmalısınız
Popüler İçerikler
Yeni Eklenen İçerikler